Bezpieczna Droga... stop agresji

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach był  współorganizatorem akcji profilaktycznej pod nazwą "Bezpieczna Droga... stop agresji". Impreza odbyła się w niedzielę na parkingu jednego z sosnowieckich hipermarketów. Wydarzenie rozpoczęło się paradnym przejazdem kolumny składającej się z około 300 motocykli ulicami Katowic i Sosnowca.


Następnie, na wydzielonym placu parkingu, propagowano zasady bezpiecznego zachowania na drodze. Widzowie, jak również motocykliści, mogli zobaczyć szereg symulacji i pokazów, między innymi udzielania pierwszej pomocy i ratowania osoby uczestniczącej w wypadku drogowym, umiejętności jazdy na motocyklu. Przeprowadzono pokazy z wykorzystaniem symulatorów – dachowania, jazdy samochodem osobowym, ciężarowym, motocyklem oraz pokaz z wykorzystaniem alkogogli. Zorganizowano konkursy dla motocyklistów: najwolniejszej jazdy, jazdy sprawnościowej, konkurs wiedzy - rozwiązania testów ze znajomości przepisów ruchu drogowego.
Dla dzieci przygotowano tor przeszkód jazdy na rowerze. Najmłodsi mieli także możliwość zrobienia sobie zdjęcia na motocyklu i w radiowozie. Policjanci wyjaśniali im zagadnienia dotyczące przepisów ruchu drogowego. Uczestnicy akcji mogli także otrzymać od mundurowych elementy odblaskowe.
Akcja "Bezpieczna Droga... stop agresji" zorganizowana została przez Stowarzyszenie Motocyklowe Dawcy Uśmiechu z Sosnowca. Dzięki takim imprezom, uczestnicy mają okazję sprawdzić swoją wiedzę oraz umiejętności, w bezpiecznym, specjalnie przygotowanym do tego celu miejscu. I oby nie przenosili złych zachowań na nasze drogi.
 


Data zamieszczenia:

Logo-Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Logo-Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach

Logo-Komenda Wojewódzka Policji

Logo-Kuratorium Oświaty w Katowicach

Logo-Śląski Urząd Wojewódzki

Logo-Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Logo-Zarząd Dróg Wojewódzkich