Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – finał ogólnopolski

Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym już za nami. Tegoroczne zmagania drużyn odbyły się w Ustroniu. Była to już XXXV edycja tej imprezy. Rozgrywki trwały trzy dni od 4 do 6 czerwca.

Turniej ma charakter wieloetapowy. Zaczyna się na szczeblu gminnym, następnie są prowadzone rozgrywki, powiatowe, wojewódzkie, a na zakończenie rozgrywany jest finał ogólnopolski. Do finału ogólnopolskiego docierają najlepsze drużyny ze szkół podstawowych oraz gimnazjów, wyłonione w każdym województwie.

 

Podczas pierwszego dnia konkursu w poniedziałkowy wieczór zawodnicy rozwiązywali test wiedzy przygotowany przez ekspertów z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Sędzią Głównym zawodów był mł. insp. Marek Konkolewski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. W drugim dniu nastąpiło uroczyste otwarcie Turnieju.  Na ustrońskim Rynku oficjalnego otwarcia dokonał Burmistrz Miasta Ustronia Ireneusz Szarzec, który przywitał znamienitych gości, uczestników konkursu oraz organizatorów. Następnie cała grupa finalistów przeszła z rynku do amfiteatru gdzie przygotowano tor przeszkód i miasteczko ruchu drogowego. W orszaku, który przeszedł ulicami miasta uczestniczył gość specjalny - Kajetan Kajetanowicz. To właśnie on w swoim rajdowym subaru był wielką atrakcją dla finalistów i wszystkich, którzy przyszli kibicować swoim drużynom. Kajto przy amfiteatrze zorganizował dla widzów pokaz umiejętności jazdy samochodem. Chwilę później finaliści wystartowali na rowerowym torze przeszkód i miasteczku ruchu drogowego. Zmagania 32 drużyn na torze odbywały się do późnego popołudnia. Dzisiaj odbył się trzeci i ostatni dzień turnieju. Ten ostatni etap odbył się w Szkole Podstawowej Nr 2 w Ustroniu. Uczestnicy sprawdzili swoje umiejętności z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej.

 

 


Data zamieszczenia:

Logo-Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Logo-Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach

Logo-Komenda Wojewódzka Policji

Logo-Kuratorium Oświaty w Katowicach

Logo-Śląski Urząd Wojewódzki

Logo-Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Logo-Zarząd Dróg Wojewódzkich