Widzimy się na drodze

Zdjęcie

Widzimy się na drodze

Profesjonalny trening kolarstwa górskiego, rodzinne rowerowe przejażdżki, porady jak dobrać odpowiedni dla siebie rower czy w końcu rowerowy plac manewrowy oraz symulator wypadku i dachowania autem. To tylko niektóre z atrakcji, które czekają na uczestników pikniku „Widzimy się na drodze”, który rozpocznie się 26 czerwca w Parku Podlesie o godzinie 17.00

 Spotkanie to będzie nie tylko okazją do wspólnej zabawy, ale również podsumowania akcji „Bezpiecznie na rowerze” w ramach której odbywał się konkurs dla dąbrowskich szkół podstawowych oraz gimnazjów dotyczący bezpiecznego poruszania się na rowerze. W Parku Podlesie poznamy laureatów konkursu, którzy otrzymają nagrody od partnera konkursu – Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach.

 W związku z tym, że tematem przewodnim pikniku jest bezpieczeństwo na rowerze, w jego programie przewidziano także warsztaty z zakresu pierwszej pomocy. Tym razem będą one jednak skierowane do najmłodszych i będą nosiły nazwę „Uratuj Misia”, dlatego wszystkich milusińskich zapraszamy ze swoją ulubioną maskotką.

Nieco starsi będą mieli okazję skorzystać z rowerowego toru manewrowego oraz symulatorów wypadku i dachowania autem przygotowanych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

Pozostali partnerzy akcji – Centrum Formy oraz Rowerowa Norka przygotowali natomiast przejażdżki rowerowe po ścieżkach Parku Podlesie i okolic. Centrum Formy dla wszystkich chętnych na dawkę adrenaliny i zmęczenia przeprowadzi trening mtb i omówi najważniejsze zagadnienia treningu fizycznego. Z kolei Rowerowa Norka zaprasza na krajoznawczą wycieczkę dla całych rodzin, podczas której będzie można dowiedzieć się jakie tajemnice skrywa 5 kilometrowa pętla Parku i Lasu Podlesie.

 

Sklep rowerowy Bike Atelier z Dąbrowy Górniczej na swoim stoisku  zaprezentuje jak odpowiednio dobrać rower, na co zwracać uwagę przy kupnie roweru oraz jak dobrać rodzaj oraz rozmiar ramy w zależności od stylu jazdy. Rowerowi mechanicy pokażą również jak po zimie przygotować rower do sezonu.

 

- „Widzimy się na drodze” to kolejna odsłona projektu Dąbrowa Rowerowa. Kilka lat temu Dąbrowa Górnicza postawiła na rekreacje i ścieżki rowerowe. Dzisiaj czas na kolejny krok czyli rowerową infrastrukturę z prawdziwego zdarzenia, którą wzorując się na dobrych praktykach Belgii, Holandii czy Niemiec zaczynamy wdrażać w mieście. Warto pamiętać jednak też o tym, że bezpieczeństwo poruszania się na rowerze to także wiedza i znajomość zasad ruchu drogowego – podsumowuje Marcin Bazylak, pełnomocnik prezydenta Dąbrowy Górniczej.

Program pikniku „Widzimy się na drodze”

17.00 oficjalne powitanie uczestników i rozstrzygnięcie konkursu "Bezpiecznie na Rowerze" realizowanego przez Urząd Miejski w partnerstwie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Katowicach.

17.15 przegląd nadesłanych filmów konkursowych

17.30 „Widzimy się na drodze” – wyjaśnienie idei akcji – kilka słów o odblaskach i bezpieczeństwie na drodze, pokaz udzielania pierwszej pomocy, WOPR – „Uratuj Misia” – akcja skierowana do dzieci, pokaz prawidłowego poruszania się po drodze / miasteczko ruchu rowerowego Wojewódzkiego Ośrodku Ruchu Drogowego, symulatory

17.30 pokaz freestylowej jazdy na rowerze

17.30 "pierwsza pomoc rowerowa" stoisko i warsztaty naprawy roweru -  prowadzone przez sklep rowerowy Bike Atelier

18.00 otwarty trening MTB prowadzony przez Centrum Formy - trening prowadzony będzie na ścieżce aktywności rodzinnej w Parku Podlesie (pętla liczy 5 km)

18.20 rodzinna wycieczka rowerowa prowadzona przez Rowerową Norkę. Firma na swoim stoisku będzie również prezentować przyczepki rowerowe dla dzieci i sposób ich montażu do roweru.

Plakat wydarzenia


Data zamieszczenia:

Logo-Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Logo-Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach

Logo-Komenda Wojewódzka Policji

Logo-Kuratorium Oświaty w Katowicach

Logo-Śląski Urząd Wojewódzki

Logo-Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Logo-Zarząd Dróg Wojewódzkich