Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie 2

Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Dzień Bezpieczeństwa za nami

W dniu 6 października 2012 r. w Sosnowcu na parkingu Auchan odbyła się impreza plenerowa pod hasłem „Dzień Bezpieczeństwa” organizowana w ramach kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”. Niezwykłym gościem spotkania był Mistrz Polski w rajdach samochodowych Kajetan Kajetanowicz, który włączył się aktywnie w działalność profilaktyczną na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez promowanie bezpiecznej i rozważnej jazdy.

 Wśród wielu zorganizowanych stoisk motoryzacyjnych, główną część stanowiły atrakcje związane z poprawą świadomości uczestników ruchu drogowego w zakresie bezpieczeństwa na naszych drogach. Uczestnicy mieli okazję spróbować swoich sił podczas jazdy na trolejach, testu Stewarta, jazdy w alko-goglach lub przejazdu na gokartach. W trakcie jazdy w „ćwiczebnych” warunkach mieli oni możliwość otrzymać instruktaż w zakresie prawidłowego wykonywania manewrów za kierownicą pojazdu a przy okazji poznać własne, często nieprzewidywalne reakcje w przypadku utraty panowania nad pojazdem. Ponadto, każdy z uczestników miał możliwość poddać się badaniu na aparacie Piórkowskiego służącym do badania czasu reakcji kierującego.
Przez cały czas trwania imprezy można było skorzystać z symulatora dachowania, symulatora zderzeń drogowych, skontrolować stan techniczny swojego pojazdu, jak i otrzymać praktyczne porady w zakresie naprawy drobnych usterek samochodowych. 
Podczas przedsięwzięcia o takim charakterze nie mogło zabraknąć również sposobności do zdobycia umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, którą uczestnicy imprezy mogli ćwiczyć pod bacznym okiem specjalistów medycznych.
Dla młodszych uczestników nie posiadających jeszcze prawa jazdy przygotowano symulator jazdy samochodem, gdzie można było poczuć przedsmak kierowania pojazdami. Mogli oni również przystąpić do egzaminów na kartę rowerową i motorowerową, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.
Wszystkim uczestnikom spotkania organizatorzy dziękują za wspaniały dzień i aktywny udział oraz życzą bezpiecznej drogi !!!


Data zamieszczenia:

Logo-Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Logo-Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach

Logo-Komenda Wojewódzka Policji

Logo-Kuratorium Oświaty w Katowicach

Logo-Śląski Urząd Wojewódzki

Logo-Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Logo-Zarząd Dróg Wojewódzkich