"Pożegnanie lata" z policjantami

Podczas Festynu Rodzinnego „Pożegnanie lata”, który odbył się w dzielnicy Bogucice przy Bibliotece Miejskiej Filia nr 16 można było porozmawiać z policjantami o bezpieczeństwie. Z najmłodszymi policjanci powtarzali zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę wykorzystując „pluszowe miasteczko”. Ćwiczeniom przyglądał się Sznupek – maskotka policyjna.

Festyny rodzinne stwarzają świetną okazję do integracji społeczności lokalnej.  Dzielnicowi z "drugiego" komisariatu st. sierż. Michał Wałęga oraz sierż. Mateusz Krzeszowiak  spotkali się z mieszkańcami dzielnicy Bogucice, aby porozmawiać o bezpieczeństwie oraz nurtujących problemach. Policjanci w myśl idei „Dzielnicowy bliżej nas” promowali policyjne aplikacje: „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” i „Moja Komenda”, dzięki którym kontakt z Policją jest jeszcze prostszy. Za pomocą internetu oraz telefonu komórkowego można bardzo szybko ustalic kontakt do swoijego dzielnicowego. Ponadto mundurowi informowali mieszkańców o działającym na osiedlu „punkcie przyjęć dzielnicowych” mieszczącym się przy ul. Modrzewiowej 24b w lokalu nr 45.

Z najmłodszymi policjantka z katowickiej komendy za pomocą „pluszowego miasteczka” ćwiczyła bezpieczne zasady przechodzenia przez ulicę. Dzieci za pomocą pluszowych rekwizytów tj. znaków drogowych, sygnalizacji świetlnej, autochodzików chętnie uczestniczyły w różnych sytuacjach drogowych ucząc się prawidłowych zachowań. Rodzice również włączyli się w zabawę prezentując dzieciakom prawidłowe postawy.  
Dzięki współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Katowicach milusińscy uczestniczący w działaniach profilaktycznych zostali wyposażeni w odblaski.
 
Powyższe działania wpisują się w ogólnopolską kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo” pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka.


Data zamieszczenia:

Logo-Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Logo-Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach

Logo-Komenda Wojewódzka Policji

Logo-Kuratorium Oświaty w Katowicach

Logo-Śląski Urząd Wojewódzki

Logo-Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Logo-Zarząd Dróg Wojewódzkich